آشنایی با جلوگیری از کرم زدن آجیل

خراب شدن مواد خوراکی یا آجیل از بد ترین اتفاقات و معضلات است. همه ی ما می دانیم که نگه داشتن مواد خوراکی یا آجیل از کار های بسیار دشواری است! برای نگه داشتن مواد خوراکی و راه های جلوگیری از کرم زدن آجیل پیشنهادها و راه حل های بسیاری وجود دارد. اما راه درست آن را نمی توان تشخیص داد برای آشنایی با راه های درست جلوگیری از کرم زدن آجیل با آجیل و خشکبار روغنی همراه باشید.

چه زمانی آجیل را دیگر نمی توان دیگر استفاده کرد؟

  • کپک زدن
  • موجودات و حشرات کوچک
  • مرغوب بودن
  • نور و اکسیژن

کپک زدن:

کپک زدن آجیل از زمانی شروع می شود که آجیل در رطوبت قرار بگیرد. و در زمانی بسیار کوتاه آجیل کپک می زند! همچنین به مرور زمان موجودات و حشرات ریز نیز دیده می شود و این اتفاق موجب بوی نامطبوع آجیل نیز می شود. اما آجیل و میوه های خشک را ما از چه فروشگاه هایی باید بخریم؟ از فروشگاه هایی که فروش بسیاری داشته باشد! آجیل در مدت زمان زیادی در فروشگاه نمی ماند.

موجودات و حشرات کوچک:

به دلیل ترکیب های مغذی که در آجیل وجود دارد که پسته از مغذی ترین آن ها است. موجودات و حشرات ریز به دلیل ذکر شده به آجیل ها روی می آورند و حمله می کنند! اما بهترین کار برای جلوگیری از این اتفاق نگه داشتن آجیل در یخچال است.

مرغوب بودن:

همیشه این موضوع در ذهن ما بوده که هر چقدر پول بیشتری را پرداخت کنیم کیفیت کالا یا محصولی را که می خریم نیز بالا خواهد بود. این ذهنیتی که داریم آیا درست است؟ بله در خرید آجیل نیز همین طور است! همچنین هر چه قدر کیفیت آجیل بیشتر باشد مدت زمان ماندگاری آن نیز بیشتر است!

بیشتر بخوانید
آشنایی با طرز تهیه کره بادام زمینی خانگی

البته وقتی می گوییم که مرغوب باشد به معنای پرداخت پول زیاد و قیمت های بالا نیست! منظور از مرغوب بودن محصول خوب و عالی و ماندگار بالای آن است. که استفاده از آن باعث سلامتی لذت بردن از طعم های دلنشین آن است.

نور و اکسیژن:

دلیل حساسیت آجیل به اکسیژن هوا و نور، چربی است که در داخل آن قرار دارد. این مورد موجب ایجاد بوی نامطبوع و بد و هچنین خراب شدن آن می شود. اگر میخواهید عطر خوش بو و طعم لذیذ آجیل تغییری نکند! آن را در معرض نور خورشید به ویژه پشت پنجره قرار ندهید.

چه راه هایی برای جلوگیری از کرم زدن آجیل و خراب شدن آن وجود دارد؟

  • نگه داری از آجیل به دور از خورا کی های بودار
  • نگهداری آجیل در یخچال
  • خرید کردن از مکان های معتبر
  • خرید آجیل تازه و مرغوب

نگه داری از آجیل به دور از خورا کی های بودار:

همه ی ما می دانیم که آجیل خیلی زود بوی اطراف را به خودش می گیرد. اما باید توجه داشته باشیم! مکانی که در آن آجیل را نگه می داریم از خوراکی ها ی بوداری از جمله: پیاز و سیر به دور باشد.

 

نگهداری آجیل در یخچال:

سوال های زیادی در مورد مناسب ترین مکان نگه داری آجیل پرسیده شده است. اما یکی از بهترین سوالات این بود که آیا می توانیم آجیل را در یخچال نگه داریم؟ جواب این سوال قطعا مثبت هست! برای بهتر نگه داشتن آن می توانیم از پلاستیک های زیپ دار و ظرف های درب دار استفاده کنیم. می پرسید چرا؟ چون که این راه حل موجب می شود که حتی اگر در یخچال خوراکی وجود داشته باشد آجیل بوی آن را نگیرد.

بیشتر بخوانید
آجیل های خون ساز کدام ها هستند؟

اما اگر می خواهید آن را بدون پوست نگه دارید میتوانید نیز  در یخچال آن را نگه داری کنید. برای ماندگاری بالای آجیل بهتر است با پوست آن را نگه دارید.

خرید کردن از مکان های معتبر:

همه ی ما در موقع خرید انواع محصولات و کالا های مختلف ابتدا سعی می کنیم مکانی را انتخاب کنیم که اعتبار داشته باشد و مطمئن باشد. همه ی ما وقتی مواد خوراکی می خریم ابتدا به تمیز بودن آن و بسته بندی مناسب و استاندارد محصول توجه زیادی می کنیم.

در خرید آجیل نیز همین طور هست باید به بسته بندی تمیز محصول بوی خوب آن استاندارد بودن بسته بندی دقت داشته باشیم. اما چرا به این نکات باید توجه کنیم؟ چون که این نکات به ماندگاری بالای آجیل نیز کمک شایانی را می کند.

خرید آجیل تازه و مرغوب:

هر چقدر شما دقت داشته باشید آجیلی که می خرید تازه باشد و مرغوب، درجه یک باشد. همان قدر شما می توانید آجیل در در مدت زمان طولانی نگه دارید. خریدن آجیل تازه نیز می تواند یکی از عوامل جلوگیری از کرم زدن آجیل باشد.

حرف آخر:

کیفیت بالا حرف اول را در همه جای جهان می زند هر چقدر کیفیت بالا تر باشد ماندگاری محصول نیز بیشتر خواهد بود. اما وقتی ما  یک محصول یا مواد خوراکی و آجیل می خریم پول زیادی را پرداخت می کنیم! پس باید راه جلوگیری از کرم زدن آجیل و خراب شدن آن را بدانیم و اطلاعات کافی در این مورد داشته باشیم.

اما ما یعنی آجیل و خشکبار روغنی علاوه بر ارائه آجیل مرغوب نیز اطلاعات نگه داری از آن را در اختیار شما می گذارد و همیشه همراه شماست.

بیشتر بخوانید
خواص تخمه آفتابگردان برای مو
nasrinrezanejhad
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *