میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟

نگهداری از میوه خشک

میوه ها دارای خواص بی نظیری هستند. اما از آنجاییکه نمیتوان برای تمام فصل از خواص آنها بهره برد آنها را به صورت خشک مصرف کرد می کنند. اگر شما نیز جزو علاقه مندان  میوه خشک هستید، احتمالا از نحوه نگهداری اصولی میوه خشک بی اطلاع هستید و حتما این سوال برای شما پیش آمده که چطور میوه خشکمان را نگهداری کنیم؟، در این مطلب از سایت آجیل و خشکبار روغنی این بار از روشهای نگهداری میوه خشک خواهیم گفت. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

  • بهترین دمای نگهداری میوه خشک
  • نکاتی مهم نگهداری از میوه های خشک
  • میزان ماندگاری میوه خشک چقدر است؟
  • روش های مناسب خشک کردن میوه
  • مصرف میوه های خشک چه فوایدی دارد؟
میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟
میوه خشک

بعضی افراد فکر میکنند که میوه ها بعد از خشک شدن دیگر در یک فضای خشک و مرطوب خراب نمی شوند، اما این یک تصویر کاملا غلط است. میوه خشک به دلیل وجود رطوبت باقی مانده بعد از خشک شدن احتمال این را دارد که در یک فضای باز بعد از چند روز کپک بزند، پس باید در همان ابتدای کار  میزان رطوبت باقی مانده میوه هنگام خشک کردن در نظر گرفته شود، و میوه را در جای مناسب نگهداری کرد.

بهترین جا برای نگهداری از میوه خشک داخل یخچال و یک فضای تاریک است. البته این را هم در نظر بگیرید که وقتیمیوه خشک را داخل یخچال قرار میدهید حتما داخل ظرف درب بسته یا پاکت های مخصوص، باشد. در این صورت آلودگی فضای سرد یخچال را به خودش نمیگیرد. و ماندگاری بیشتری دارد. و از برخی از حشرات در امان است.

بهترین دمای نگهداری میوه‌های خشک

برای نگهداری میوه های خشک بهتر است آن را نزدیک به دمای صفر نگهداری کنید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر میوه ها خوب خشک نشده باشند، این امکان وجود دارد که مقدار رطوبت باقی مانده در آن باعث کپک زدگی شود. بنابراین توصیه می شود که میوه ها را کاملا خشک کنید و در مکانی خشک و خنک قرار دهید. همچنین بهتر است در فضای باز آنها را قرا ندهید که از هجوم حشرات و آلودگی های احتمالی نیز محفوظ باشند.

بیشتر بخوانید
خواص بادام برای کودکان

پس اگر میوه خشک را از بیرون تهیه کرده اید بهترین مکان برای نگهداری آن یخچال خواهد بود. یخچال باعث افزایش زمان نگهداری میوه خشک تا یک سال می شود و در این زمان نیز بر کیفیت و طعم و عطر میوه خشک ها تغییری ایجاد نخواهد کرد.

نکاتی مهم نگهداری از میوه های خشک

یک نکته مهم دیگر این که هیچ وقت میوه خشک را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید؛ چون باعث تغییر در طعم و رنگ میوه خشک خواهد شد.  بنابراین بهتر است میوه های خشک را در جای تاریک نگهداری کنید.

درست است که یخچال و مکان های تاریک بهترین مکان برای نگهداری از میوه  خشک ها هستند؛ اما باز هم ممکن است نتوانند به خوبی از آنها در برابر هوای آزاد و اکسیژن حفافظت کنند. بنابراین، نکته بعدی لزوم استفاده از بسته بندی های وکیوم یا ظروف درب بسته برای میوه خشک ها است. بهتر است برای نگهداری درست از میوه خشک و حفظ کیفیت و عطر و طعم آن، از بسته بندی های وکیوم و ظروف درب بسته و یا پاکت ها استفاده کنید.

میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟
انواع میوه خشک

نکته دیگر در خصوص نگهداری درست از میوه های خشک، جلوگیری از آلوده شدن میوه های خشک است. این محصولات به راحتی آلوده شده و می توانند منبع حشرات موذی و باکتریها باشند. همچنین میوه‌های خشک تازه ممکن است باعث تعریق و در نتیجه ایجاد رطوبت شوند که  این اصلا خوب نیست. پس بهتر است میوه های تازه و خشک شده را برای مدتی در ظرف های باز قرار دهید تا رطوبت آنها تبخیر شود. برای جلوگیری از ورود حشرات نیز می‌توان روی آنها را با پارچه های توری پوشاند.

دقت کنید که پلاستیک و یا ظرف انتخابی برای نگهداری میوه خشک، باید کاملاً تمیز و خشک باشد.

طول عمر میوه های خشک شده چقدر است؟

طول عمر میوه های خشک  معمولا بین چهار ماه الی یک سال است. اما از آن جایی که میوه های خشک شده مستعد آلودگی هستند، توصیه میشود که تا جای ممکن میوه های خشک شده را در کمترین زمان مصرف کنید. برای خرید انواع میوه خشک بالاترین کیفیت می توانید از طریق سایت آجیل و خشکبا ر روغنی  اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید
آجیل برای چاقی صورت - چگونه با آجیل صورت خود را چاق کنیم؟

روش های مناسب خشک کردن میوه

راه حل های متفاوتی برای خشک کردن میوه ها و جلوگیری از فساد آنها وجود دارد. بسیاری از افراد این کار را در خانه نیز انجام میدهند. در ادامه به 5 روش برای خشک کردن میوه در خانه را بررسی خواهیم کرد.

فرایند خشک کردن در اصل روشی مناسب رای حفظ کردن طعم میوه است. گاهی اوقات میوه خشک  نسبت به نوع تازه آن به دلیل طعم بهتر برتریت دارد. برخی میوه ها در برخی از فصول سال فراوان تر از دیگر میوه ها هستند و در صورت تمایل به استفاده از میوه ها در تمام فصول سال لازم است میوه ها را خشک کرده و از آن استفاده کنیم.

میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟
روش نگهداری میوه خشک

روش خشک کردن میوه ها بهترین راه برای خراب نشدن میوه های اضافیست، میوه خشک ترد و شیرین است و مواد مغذی آن چندان تفاوتی با میوه تازه ندارد. از میوه خشک میتوان به عنوان یک میان وعده سالم استفاده کرد. شما برای مصرف انواع میوه ها هم میتوانید از فروشگاه های معتبر به صورت بسته بندی خریداری کنید. و هم میتواند میوه های اضافی خود را به میوه خشک تبدیل کنید. با چند روش می توانید در خانه به خشک کردن میوه بپردازید.

خشک کردن میوه در آفتاب

معمول ترین  و ابتدایی ترین روش برای خشک کردن میوه ها، استفاده از آفتاب است. در این روش میوه را نصف یا خرد کرده و به مدت چند روز در فضای بیرون و در معرض آفتاب قرار می دهند. خشک کردن میوه در زیر نور آفتاب معایبی نیز دارد؛ ممکن است میوه در حال خشک شدن تحت تأثیر آلودگی ها قرار بگیرد. همچنین ممکن است با مشکلاتی همچون مدت زمان زیاد برای خشک شدن و نیاز به مکانی بزرگ رو به رو باشید‌.

خشک کردن میوه در فر

یکی دیگر از روشهای خشک کردن میوه، خشک کردن با جریان هوا می باشد که ترکیبی از جریان هوا و حرارت کم است، این کار معمولا در فر انجام می شود. خشک کردن با فر بهترین روشی است که می توانید استفاده کنید زیرا شکر یا ماده افزودنی دیگری را به آن نمی افزایید و تنها چندین ساعت زمان برای انجام این کار نیاز دارید. فایده انجام این کار در خانه آن است که در نتیجه کار خود کنترل دارید و میوه ها را به هر اندازه و شکلی که مایل باشید خشک می کنید. کیفیت میوه های خشک به اندازه میوه ها و مدت زمان خشک کردن آن بستگی دارد.

بیشتر بخوانید
فواید معجزه آسای خرما

روش سرخ کردن برای خشک کردن میوه

روش سرخ کردن یکی دیگر از بهترین روشها برای خشک کردن میوه های پرنشاسته و کم رطوبتی مثل موز است.

خشک کردن با شکر

روش خشک خشک کردن با شکر یکی از روشهای دیگر خشک کردن میوه است که با خیساندن یا جوشاندن میوه در شیره شکری انجام می شود.

میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم؟
روش خشک کردن میوه

دستگاه میوه خشک کن 

استفاده از دستگاه میوه خشک کنی سبب می شود آب میوه به صورت خیلی آرام و آهسته و با حرارت خیلی کم تبخیر شود. اکثر این دستگاه های میوه خشک کن در کف خود المنت برقی مشبک دارند که روی انها هواکش قرار دارد. نسبت به نوع میوه و دستگاه میوه خشک کن 24 ساعت برای خشک شدن کامل میوه وقت لازم است. اگر قصد خشک کردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات را دارید استفاده از دستگاه های میوه خشک کن یکی از بهترین گزینه ها است.

مصرف میوه های خشک چه فوایدی دارد؟

میوه خشک سرشار از عناصر معدنی فیبر و آنتی اکسیدان بوده و بسیار مقوی است؛ بنابراین، یک وعده میوه خشک می تواند درصد زیادی از از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن مانند فولات، کلسیم، آهن و پتاسیم را تأمین کند. میوه خشک به طور کلی حاوی مقدار زیادی فیبر است و منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها، به ویژه پلی فنول ها می باشد. همچنین مصرف میوه خشک با افزایش دریافت مواد مغذی و کاهش خطر چاقی ارتباط دارد.

سخن آخر

در این مطلب  از سایت آجیل و خشکبار روغنی درباره نحوه نگهداری میوه خشک صحبت کردیم. گفتیم که رطوبت،‌ دما و نوع نگهداری از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در عمر میوه خشک است. نوع بسته‌بندی آن نیز یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در کیفیت و مدت زمان نگهداری میوه خشک است. خوشحالیم که این مطلب را خواندید و امیدواریم مفید واقع شود.

zahrarezayi
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.